Usuwanie graffiti można podzielić na usuwanie z powierzchni chłonnych, odpornych na mocną chemię oraz usuwanie z powierzchni gładkich, zwykle wrażliwych na agresywne środki.

Podział środków do usuwania graffiti

Wszystkie środki są podzielone na zastosowanie odpowiednio do podłoży ale też konsystencję. Wyróżniamy środki w formie żelu i płynu. Dlaczego tak?
Usuwanie graffiti nie jest łatwym procesem. Czasami wymaga kilkukrotnego nałożenia środka, wielokrotnego płukania jeśli powierzchnie są bardzo chłonne (np. Piaskowiec).
Żel jest używany zwykle jako wstępne usuwanie graffiti czyli usunięcie najgrubszej warstwy farby (taki proces zwykle trwa ok 30 minut i zmywamy to wodą pod ciśnieniem). Po takim usuwaniu w strukturze powierzchni chłonnej zostaje tzw. Cień, czyli pozostałość po farbie która podczas aplikacji jako pierwsza miała kontakt z podłożem i została wciągnięta głęboko w powierzchnię.
Żeby pozbyć się cienia używamy już odpowiedniego płynu. Dlaczego płynu? Żel nakładamy po to żeby mógł dłużej popracować na farbie i żeby nie spłynął. Ma to jednak jedną wadę… Konsystencja żelu już nie dostanie się głębiej w podłoże. Dlatego używany jest płyn, który rozpuszcza resztki. W zależności od podłoża czasami wystarcza jednokrotne nałożenie i usunięcie.
Czasami proces ten jest powtarzany aż do skutku.

Usuwanie graffiti z podłoży płaskich

W przypadku podłoży gładkich wygląda to już nieco prościej. Tam farba osadza się powierzchniowo. Nie może penetrować plastiku, szkła czy metalu. Jednak żeby nie było tak łatwo farby graffiti utwardzają się pod wpływem promieni UV i nie zawsze wystarcza nałożenie płynu. Trzeba też zastosować odpowiedni delikatny żel żeby mógł pracować dłużej i efektywniej.

Powłoki antygraffiti

Powłoki antygraffiti dzielimy na:
Trwałe – pozwalają na wielokrotne usuwanie graffiti, nasza powłoka Protect Antigraffiti np. Pozwala na usuwanie graffiti samą wodą. Jej funkcje powodują, że żadna farba się nie przyczepia do powłoki. Taka powłoka pełni też funkcję anty-plakatu.
Tracone – powłoki na bazie modyfikowanych wosków. Bardzo popularne kiedyś. Teraz wciąż cieszą się popularnością ze względu na niższe koszty za produkt. Usuwanie graffiti odbywa się przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem. Taką powłokę trzeba po usunięciu odnowić.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ